Prodej řadového rodinného domu ve Skořenicích

Prodej krajního řadového RD 3+1 (případně směna za byt) na polosamotě na klidném místě v blízkosti lesa – lokalita Skořenice – Cihelna. RD je po rekonstrukci, nebyl ještě obýván. Vzhledem ke své poloze velmi vhodné i k rekreačním účelům. Zastavěná plocha cca 83 m2, užitná plocha cca 60 m2 bez sklepa a půdy v podkroví
V zahradě je samostatně stojící sklad zahradního nářadí s navazující garáží ( část objektu garáže není zakreslena v KN). Zbývající část zahrady je rovinatá. Cca 6 m od kraje pozemku protéká potok. Přístupová komunikace, sousední pozemek sloužící pro přístup do RD a příjezd na zahradu a okolní sousední částečně využívaný pozemek užívaný jako užitková zahrada jsou ve vlastnictví fyzické osoby – na užívání těchto pozemků není sepsána nájemní smlouva.
Jedná se o jednopodlažní částečně podsklepený RD s nevyužívaným půdním prostorem. Rok výstavby domu je odhadován na 1920 – 1930. V roce 2019 - 2021 byla provedena kompletní rekonstrukce a modernizace objektu.
Konstrukčně je původní část objektu zděná cihelná z plných cihel, nové příčky cihelné nebo pórobetonové. Stropy nad sklepem betonové, nad 1. NP dřevěné trámové s podbitím prkny a omítkou na rákos doplněné o zateplené sádrokartonové podhledy z vrchu se zateplením minerální vatou a záklopem z dřevotřískových desek. Zastřešení je provedeno původní sedlovou střechou z dřevěného hraněného řeziva, krytina střechy původní pálené tašky na latě. Přístup do sklepa a na půdu je po betonovém schodišti. Půdní prostor není v současné době oddělen od půdních prostor nad zbývajícími řadovými domy.
Případnou půdní vestavbu nutno řešit v rámci samostatného stavebního řízení s oddělením půdního prostoru od zbývající části půdy provedením dělící stěny s požární odolností na hranici stavební parcely, která bude přesahovat í úroveň střešního pláště.
Okna jsou plastová.
Jižním směrem je jednopodlažní zděná stavba skladu zahradního nářadí a garáže.
Dispozice RD:
1 NP - vstupní chodba, koupelna, WC, obývací pokoj, kuchyň, 2x pokoj, chodba se schodištěm na půdu a do sklepa.
podkroví – volný nevyužívaný prostor
Suterén - kotelna s kotlem UT a el. boilerem, sklad paliva
Zdr.tech.instalace:
- voda - veřejný vodovod
- kanalizace – vlastní ČOV
- el. 220/380
- vytápění - ÚT teplovodní s podlahovým topením a radiátory, zdrojem tepla je nový nepoužívaný kotel UT na tuhá paliva
- ohřev TUV – el. boiler
Celková plocha pozemku včetně zastavěné plochy RD a zast.plochy skladu zahradního nářadí a garáže je 202 m2. Možná směna za byt.

Cena v RK
Stav: REZERVACE!
Č.zakázky: 2062
Lokalita: Albrechtice u Lanškrouna
Město: Albrechtice
Typ objektu: Domy a vily
Druh: rodinné
Plocha: -
Užitná plocha: -
Zastavěná plocha: -
Obytná plocha: -
Plocha pozemku: -
Energetická náročnost:G